Udział w międzynarodowej konferencji Transport & Ticketing Londyn 2018 - MarcinRuciński - marcinrucinski

"...few years ago a technology limited us
today We are implementing our dreams..."I don't stop when I'm tired.
I stop when I'm done.
Przejdź do treści

Menu główne:

Udział w międzynarodowej konferencji Transport & Ticketing Londyn 2018

marcinrucinski
Opublikowany przez w BigData ·
W dniach 23 - 24 stycznia 2018 roku brałem udział w międzynarodowej konferencji pn. Transport & Ticketing w Londynie. Tym razem brałem w niej udział jako Moderator Panelu Dyskusyjnego. Głównej tematem był "Wpływ sztucznej inteligencji (AI) oraz internetu rzeczy (IoT) na mobilność".
W powyższym panelu udział wzieli:
Zeina Nazer - Dyrektor/Sekretarz Generalny ITS Arab z ZEA,
David Hytch - Technology Lead Calmac Ferries,
Eduard Dumitrascu - Prezes The World's Smart Cities Organization.

W trakcie dyskusji poruszyłem razem z panelistami problem wpływu nowoczesnych zastosowań w naszym codziennym życiu oraz ewentualnych zagrożeń jakie istnieją i mogą wystąpić w przypadku ich niewłaściwego zastosowania. Obecny wpływ nowych rozwiązań związanych z technologiami wykorzystującymi sztuczną inteligencję na nasze życie jest jeszcze niewielki, a większość decyzji przez nas podejmowana jest samodzielnie przez nas samych. Wspomnieliśmy również o problemie w momencie przejścia na rozwiązania czysto technologiczne w całości w naszym codziennym życiu i ewentualnym braku zwykłego międzyludzkiego kontaktu. Wspólnie wszyscy się zgodzili, że żadna nowoczesna technologia (AI lub IoT) nie zastąpi zwykłej rozmowy pomiędzy ludźmi.
Kolejne zagrożenie jakie zostało wymienione to uzależnienie się od AI i ewentualne wystąpienie globalnych lub lokalnych awarii systemowych (zasilanie, włamania itp.). Czy mamy narzędzia i sposoby aby się przed tym ustrzec oraz jakie są rozwiązania w przypadku ich wystąpienia ?
 Brak komentarzy


Kilkunastoletnie doświadczenie i wiedza to moje atuty.

Marcin Ruciński Consulting
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego